MacQibla

Kıble bulma ve namaz vakitleri hesaplama programı
BİLGİ
  • Lisans Ücretli - 19.95 $
  • Boyut 1.44 MB
  • Version 3.0.5
  • Dil İngilizce
  • Firma Xeric Design, Ltd.
MacQibla yazılımı hicri ve miladi takvimi destekleyen islami bir takvim özelliği olmasının yanında bulunduğun yere göre Kıble yönünüde belirleyen bir yazılımdır.
MacQibla yazılımı hicri ve miladi takvimi destekleyen islami bir takvim özelliği olmasının yanında bulunduğun yere göre Kıble yönünüde belirleyen bir yazılımdır. Bunun yanında herhangi bir tarihin veya yerin günlük namaz vakitlerini hesaplar.

MacQibla ile seçtiğiniz herhangi bir şehire göre Mekke' nin yerini tespit edebilirsiniz. Bir sonraki namaz vaktine kalan zamanı öğrenebilirsiniz. Yazılımda bulunan MP3 desteği özelliği sayesinde namaz vakti geldiğinde ezan okur. Hicri ve miladi takvimler arasında tarih hesaplaması yapabilirsiniz.

Bunların yanında yazılımın veritabanında Dünya üzerinde bulunan yaklaşık 10 bin şehir ve bunlara ait namaz vakitleri tablosu bulunmaktadır. Yazılım kullanımı kolay ve son derece görsel bir tasarıma sahiptir.

Şu an incelemiş olduğunuz MacQibla yazılımı kısıtlı sürümdür. Bu sürümde ezan okunmamaktadır. Sadece namaz vakitlerini açılır bir pencere ile size bildirir.
Daha Fazla Göster
MacQibla indir